شما اینجا هستید

حذف روغن و کاهش cod در پساب های روغنی با cod های بسیار بالا و استفاده از روش های تثبیت آنزیم لیپاز بر روی پایه های طبیعی و سنتتیک

جزو ماده 56 قانون الحاق (2): 
جزو ماده 56 قانون الحاق (2)
ضرورت و اهمیت

روغن ها یکی از پیچیده ترین آلاینده ها در حوزه پسابها بوده وحذف آنها معمولا یک چالش است. بیشتر موادی که دراین گروه از آلاینده ها جای می گیرند، زیست تخریب پذیری پایینی داشته و رهایش آنها در محیط زیست بواسطه پساب می تواند آسیب های جدی را به محیط زیست وارد کند. حتی وجود یک لایه روغن در محیط آبی می تواند به حیات موجودات زنده آسیب بزند و آسیب بواسطه اختلال در نفوذ نور و انتقال اکسیژن بوجود میاید . علاوه بر آن حضور مواد روغنی در فاضلاب باعث ایجاد میکروآلاینده های هیدروفوب در آب می شود. بنابر دلایل ذکر شده ، فاضلاب با بار آلودگی روغنی نمی تواند به طور مستقیم وارد محیط زیست شود و باید استراتژی تصفیه ای مناسبی که معمولا نتیجه عملکرد چندین تکنولوژی است برای آن به کار گرفته شود.روغن ها برحسب منابع و میزان آلودگیشان( محدوده COD) به دسته های مختلفی تقسیم می شوند و بر همین اساس پروسه های تصفیه ای مختلفی نیز بر روی آنها تاثیرگذار است. با توجه به معضل COD های بسیار بالا ( حدود 80.000) کارخانجات روغنکشی در فصل روغنکشی از دانه های روغنی و جوابدهی نامناسب و ناکارای روش های متداول و موجود تصفیه ای ، هدف این پژوهش آنست که با بررسی روشی در این حوزه ، COD را تا حد قابل ملاحظه ای کاهش دهیم. لازم به ذکر است که تحقیقاتی از این دست در سطح جهان به وفور یافت میشود ، اما بررسی های آن تحقیقات در محدوده های خیلی پایین تری از COD می باشد و در واقع کار برروی COD های بسیار بالا ، بخشی از نوآوری این کر محسوب می شود.در این تحقیق آنزیم لیپاز ازیک میکروارگانیسم مناسب استخراج شده و بر روی پایه های طبیعی یا سنتتیک که به صورت آکنه هایی جهت پرکردن یک برج پکت می باشد تثبیت می شوند. سپس از این برج پکت پر شده با آکنه های ذکر شده  ، برای کاهش COD  های بسیار بالا که با روش های متداول تصفیه ای قابل تصفیه نیستند استفاده می شود.بنابر میزان جوابدهی برج در مرحله اول ، می توان پساب را بازچرخش نمود و یا از سیستم های متوالی جهت انجام تصفیه پساب استفاده کرد.

نوع پژوهش
زمینه علمی تحقیق:
دامنه زمینه علمی تحقیق:
جبر و ریاضیات غیرخطی- ریاضیات گسسته و ترکیباتی- آنالیز تابعی و همساز- سیستم های دینامیکی و احتمال- کنترل و بهینه سازی- زیست ریاضی- پلاسما- بیوفیزیک- فیزیک سیستم های پیچیده- بیوشیمی- شیمی سبز- مواد سیلیکونی- تکتونیک و زمین شناسی مهندسی- فراوری و استحصال و تلخیص مواد آلی و معدنی- مخاطرات زیست محیطی- تغییرات اقلیمی- اقیانوس شناسی و علوم دریایی- تنش های زیستی و غیرزیستی- تولید ارقام و گونه های مناسب با بهر هبرداری از تنوع زیستی- بهینه سازی الگوی کشت منطقه ای- جامعه شناسی زیستی.
موضوع پژوهش:
زیر محور
بررسی نحوه توسعه های صنعتی و تاثیرات آن بر مناطق مسکونی
دستگاه اجرایی متقاضی
مدت زمان تخمینی مورد نیاز برای اجرا
10ماه
هزینه پیش بینی شده
100.00میلیون ریال

چکیده

مجریانی که برای این نیاز پژوهشی پیشنهاد می‌گردند